Skip to main content

Czy brac antybiotyk

Według ekspertów pomimo tego, iż zimą zaczyna się sezon przeziębień stosowanie antybiotyków nie ma większego sensu. Największe przeprowadzone badania na losowej grupie uczestników z zastosowaniem placebo w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych potwierdziły, iż antybiotyki nie są skuteczniejsze od słodkich cukierków!!
Podawanie leków, nawet pacjentom w starszym wieku nie przyczyniło się do ich szybszego wyzdrowienia, bądź zmniejszenia ilości dokuczliwych objawów, w porównaniu z pacjentami, którzy nie stosując żadnych medykamentów czekali, aż choroba sama minie.
W 12 krajach przeprowadzono badania na ponad 2000 pacjentów z infekcjami dróg oddechowych. Losowo podzielono pacjentów na dwie grupy. Jedni dostawali amoxicillin, najczęściej przepisywany przez lekarzy antybiotyk, podczas gdy osoby z drugiej grupy dostawały placebo. Po siedmiodniowej kuracji, w trakcie której wszyscy badani przyjmowali tabletki trzy razy dziennie sprawdzono rezultaty. Odnotowano lekkie różnice w występujących objawach lub czasie ich trwania, nawet u pacjentów powyżej 60 roku życia. Osoby, które przyjmowały antybiotyk zgłaszały więcej efektów ubocznych (wysypka, nudności czy biegunka). Przepisywanie antybiotyków ma sens, ale w przypadkach, gdy istnieje duże ryzyko wystąpienia zapalenia płuc.
Profesor Paul Little z Uniwersytetu w Southhampton, który prowadził te badania podsumował wyniki następująco: „Stosowanie amoxicilliny do leczenia infekcji górnych drog oddechowych u pacjentów, u których nie zachodzi podejrzenie występowania zapalenia płuc, zamiast im pomóc, może tylko wyrządzić szkody.”
Władze medyczne na całym świecie, z dr Margaret Chan – dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia zaapelowały do lekarzy i pacjentów o umiar w stosowaniu tego rodzaju leków, ażeby uniknąć poważnych schorzeń.
Antybiotyki zalewają świat, przez co wzrasta zagrożenie wzrostem oporności bakterii. Może to doprowadzić nawet do takiej sytuacji, w której powszechnie występujące infekcje staną się nieuleczalnymi i potencjalnie śmiertelnymi chorobami.
Naukowcy przedstawili przekonujące dane, które powinny zachęcić lekarzy pierwszego kontaktu do unikania przepisywania antybiotyków pacjentom, u których występuje niskie ryzyko zapalenia płuc.

Comments

Popular posts from this blog

Dzieci odbierane w norwegi

/za emito.net/ Rutkowski uwolnił polskie dziecko w Norwegii Emito.net 11:15, 29.06.2011 Detektyw uwolnił dziś w nocy i przewiózł do Polski 9-letnią Nikolę. Norweska organizacja broniąca praw dzieci odebrała ją rodzicom, bo "była smutna". - Dziecko przeżyło traumę - uważa polski konsulat w Oslo. Uwolniona Nikola wraz z rodzicami (trzecia i czwarty od lewej), detektywem Rutkowskim (drugi od lewej) i jego zespołem. Krzysztof Rutkowski przeprowadził brawurową akcję razem ze swoja grupą uderzeniową i z rodzicami dziewczynki dziś po północy. Całość we współpracy z polskim konsulatem w Oslo. 9-letnia Nikola z detektywem Rutkowskim. Zjechała po lince z okna Nieoznakowanymi samochodami podjechali pod posesję rodziny zastępczej, gdzie umieszczono Nikolę. Sypialnia dziecka była na pierwszym piętrze. - Nikola miała telefon i była w stałym kontakcie z rodzicami. Była uprzedzona, że tej nocy dojdzie do uwolnienia jej z tego norweskiego więzienia. Czekała na podjazd rodziców i moich ludzi.

Czarna mafia

363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Pałacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzeńcy", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od społeczeństwa. No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy "opodatkować Kościół". Spróbójmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem. - 1 - Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom. - 2 - Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaj

the vaccination is not mandatory

  Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations Resolution 2361 (2021) Author(s): Parliamentary Assembly Origin : Assembly debate on 27 January 2021 (5th Sitting) (see Doc. 15212 , report of the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development, rapporteur: Ms Jennifer De Temmerman). Text adopted by the Assembly on 27 January 2021 (5th Sitting). 1. The pandemic of Covid-19, an infectious disease caused by the novel coronavirus SARS-CoV-2, brought about much suffering in 2020. By December 2020, more than 65 million cases had been recorded worldwide and more than 1.5 million lives had been lost. The disease burden of the pandemic itself, as well as the public health measures required to combat it, have devastated the global economy, laying bare pre-existing fault- lines and inequalities (including in access to healthcare), and causing unemployment, economic decline and poverty. 2. Rapid deployment worldwide of safe