Skip to main content

Kubica niestety w BMW

/Gazeta wyborcza donosi

Błąd nr 1

GP Australii, Melbourne

Nieprzemyślana taktyka - Kubica utknął.

Polak był 2. w kwalifikacjach za Lewisem Hamiltonem. Gdy swój bolid rozbił David Coulthard (Red Bull), na tor wjechał samochód bezpieczeństwa. W BMW Sauber postanowili zmienić strategię - wezwano Kubicę do alei serwisowej na nieplanowane tankowanie i zmianę opon na miękkie. - Zaplanowano dla mnie inną taktykę i jechałem dobrym tempem. Po zmianie ugrzęzłem w korku za Sebastienem Bourdais. Szef zespołu Mario Theissen: - Liczyliśmy, że jadąc wolno za innymi, Robert nie zużyje za bardzo opon i dojedzie na nich do mety.

Bolid po powrocie na tor był jednak ciężki, przez co miękkie ogumienie szybciej się ścierało. Potem była jeszcze kolizja i... Kubica nie ukończył wyścigu.

Błąd nr 2

GP Monako, Monte Carlo

Kto niedopompował opon i kto nie słucha kierowcy?

Kłopoty Kubicy na pierwszych okrążeniach. Szybko tracił dystans. Czy robił to umyślnie? Chciał uniknąć kłopotów w tłoku? Nie. Po prostu opony miały zbyt niskie ciśnienie i ślizgały się.

Później, gdy tor wysychał po deszczu, Timo Glock z Toyoty zaczął jechać na oponach na suchą nawierzchnię znacznie szybciej od Kubicy. Polak przez radio zażądał krzykiem zmiany gum. Zespół ją zrobił, ale długo zwlekał. Dzięki nowym oponom Kubica wyprzedził Felipe Massę i był drugi za Hamiltonem.

Błąd nr 3

GP Wielkiej Brytanii

Naprawdę, nie wiadomo, co się stało.

W kwalifikacjach Kubicy prowadziło się tak źle, że musiał zjechać po pierwszym okrążeniu. Z garażu już nie wyjechał, a zespół nie poinformował, co się stało. Kubica zajął tylko 10. miejsce w kwalifikacjach. Po raz pierwszy wyprzedził go Heidfeld. W wyścigu Niemiec był drugi.

Błąd nr 4

GP Węgier, Hungaroring

W życiu Kubica nie jechał tak złym samochodem. A jeździ od czwartego roku życia.

Inżynierowie wymyślili inną strategię niż dla Heidfelda. Z dwoma postojami. Miało tam miejsce najdłuższe tankowanie Polaka. Przynajmniej tak się wtedy łudzili kibice. - 70 okrążeń koszmaru. Tak źle mi się bolidu jeszcze nie prowadziło. Nie w BMW, w całej karierze - mówił Kubica. 8. miejsce.

Błąd nr 5

GP Belgii, Spa

Tankowanie, które kosztowało podium.

Zespół chciał, by Kubica zjechał na drugie tankowanie na tym samym okrążeniu co Nick! Stanąłby za nim w upokarzającej kolejce. Potem tankował i zmieniał opony przez pełne 12 sekund. Co się stało? - Nie wiem, ale na drugim tankowaniu straciłem podium - rzucił po wyścigu zdenerwowany. Gdy stał w boksie, wyprzedzili go i Heidfeld, i Sebastian Vettel (STR). - Był kłopot z podłączeniem końcówki węża - wyjaśnił Theissen. Kubica był szósty.

Błąd nr 6

GP Singapuru, Singapur

Mógł wygrać, był 11.

Sytuacja nadzwyczajna. Wypadek na torze. Kubica prosił szefów, by zatankować, ale zgody nie dostał. Tankował dopiero wtedy, kiedy czekała go za to kara. Mógł nawet wygrać, był 11.

Błąd nr 7

GP Chin, Szanghaj

Blok Heidfelda, czyli wo ist der Hund begraben.

Na kilka okrążeń przed końcem Räikkönen przepuścił Massę, pomagając koledze zachować szansę na mistrzostwo świata. Takiego manewru nie wykonał jadący na piątej pozycji Heidfeld, choć nie miał szans na żadne znaczące osiągnięcie. Kubica, który był 10 sekund za kolegą z zespołu, wciąż walczył o podium MŚ - pierwsze, historyczne dla BMW Sauber.

"Cenny punkt podarowany Räikkönenowi" - krytykowała "La Gazzetta dello Sport". Szef BMW Theissen przyznał, że nawet nie rozważał możliwości, aby nakazać Niemcowi przepuszczenie Kubicy.

Błąd nr 8

GP Brazylii, Sao Paulo

Grand Finale głupoty.

Kto zrozumie, co uczynił zespół BMW z szansami Polaka na podium? Przypomnijmy: o 15 miał ruszyć wyścig, o 14.58 lunęło. Start przesunięto o 10 minut, by dać zespołom czas na zmianę opon na "mokre". 19 kierowców to zrobiło. Wszyscy oprócz Kubicy. - Dostaliśmy błędne informacje o stanie toru. I o decyzjach rywali - że niby wszyscy wokół mają "suche" gumy. I moje nie nadawały się do jazdy. Od tego się zaczęło - jeszcze przed startem musiałem zjechać, by je zmienić.

Comments

Popular posts from this blog

Dzieci odbierane w norwegi

/za emito.net/ Rutkowski uwolnił polskie dziecko w Norwegii Emito.net 11:15, 29.06.2011 Detektyw uwolnił dziś w nocy i przewiózł do Polski 9-letnią Nikolę. Norweska organizacja broniąca praw dzieci odebrała ją rodzicom, bo "była smutna". - Dziecko przeżyło traumę - uważa polski konsulat w Oslo. Uwolniona Nikola wraz z rodzicami (trzecia i czwarty od lewej), detektywem Rutkowskim (drugi od lewej) i jego zespołem. Krzysztof Rutkowski przeprowadził brawurową akcję razem ze swoja grupą uderzeniową i z rodzicami dziewczynki dziś po północy. Całość we współpracy z polskim konsulatem w Oslo. 9-letnia Nikola z detektywem Rutkowskim. Zjechała po lince z okna Nieoznakowanymi samochodami podjechali pod posesję rodziny zastępczej, gdzie umieszczono Nikolę. Sypialnia dziecka była na pierwszym piętrze. - Nikola miała telefon i była w stałym kontakcie z rodzicami. Była uprzedzona, że tej nocy dojdzie do uwolnienia jej z tego norweskiego więzienia. Czekała na podjazd rodziców i moich ludzi.

Czarna mafia

363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Pałacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzeńcy", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od społeczeństwa. No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy "opodatkować Kościół". Spróbójmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem. - 1 - Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom. - 2 - Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaj

the vaccination is not mandatory

  Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations Resolution 2361 (2021) Author(s): Parliamentary Assembly Origin : Assembly debate on 27 January 2021 (5th Sitting) (see Doc. 15212 , report of the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development, rapporteur: Ms Jennifer De Temmerman). Text adopted by the Assembly on 27 January 2021 (5th Sitting). 1. The pandemic of Covid-19, an infectious disease caused by the novel coronavirus SARS-CoV-2, brought about much suffering in 2020. By December 2020, more than 65 million cases had been recorded worldwide and more than 1.5 million lives had been lost. The disease burden of the pandemic itself, as well as the public health measures required to combat it, have devastated the global economy, laying bare pre-existing fault- lines and inequalities (including in access to healthcare), and causing unemployment, economic decline and poverty. 2. Rapid deployment worldwide of safe