Skip to main content

Klarowny sygnal z moskwy

Norweskie i brytyjskie myśliwce przechwytujące wystartowały rano w kierunku dwóch rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu, które niebezpiecznie zbliżyły się do przestrzeni powietrznej Norwegii i W. Brytanii - poinformowało dowództwo norweskich sił zbrojnych.
W czasie lotu bombowce strategiczne Tu-95 pozostawały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, między szkockim Aberdeen a norweskim Stavanger - centrami przemysłu naftowego w rejonie Morza Północnego.

- Już dawno (rosyjskie bombowce) nie były tak daleko na południe. Powiedziałbym, że to dość niezwykłe - zauważył rzecznik sił zbrojnych Norwegii John Inge Oegland.

To kolejny incydent z rosyjskimi Tu-95 w ciągu ostatnich kilku dni. Brytyjskie Ministerstwo Obrony o podobnym zdarzeniu informowało w środę.

- Piloci lecieli na trasach wykorzystywanych do lotów międzynarodowych. Ściśle przestrzegaliśmy umów międzynarodowych dotyczących korzystania z przestrzeni powietrznej - powiedział rzecznik rosyjskich sił powietrznych pułkownik Jurij Pomiełow.

Dodał, że dwa samoloty Tu-95MS wyleciały w nocy ze środy na czwartek z bazy lotniczej na północy Rosji i po 13-godzinnym rejsie do niej wróciły. Jeszcze dwie inne maszyny Tu-160 w piątek rano wykonały lot w kierunku Morza Grenlandzkiego i z powrotem.

Incydenty wywołują skojarzenia z podobnymi zdarzeniami z czasów zimnej wojny. Zbiegają się w czasie z wydaleniem z Wielkiej Brytanii czterech rosyjskich dyplomatów w związku z odmową Moskwy ekstradycji głównego podejrzanego w sprawie zabójstwa w Londynie byłego rosyjskiego agenta Aleksandra Litwinienki.

Dowódca rosyjskiego lotnictwa wojskowego generał Andriej Zelin zapewniał w tym tygodniu, że takie loty stanowią część typowych lotów treningowych.

Bombowiec Tu-95, określany przez NATO kryptonimem "Bear", to rosyjski odpowiednik amerykańskiego bombowca dalekiego zasięgu B- 52 i jeden z symboli zimnej wojny. Początkowo samolot zaprojektowano do zrzucania ładunków nuklearnych, jednak później przystosowano go do innych zadań, w tym do obserwacji i patrolowania morza.

Comments

Popular posts from this blog

Dzieci odbierane w norwegi

/za emito.net/ Rutkowski uwolnił polskie dziecko w Norwegii Emito.net 11:15, 29.06.2011 Detektyw uwolnił dziś w nocy i przewiózł do Polski 9-letnią Nikolę. Norweska organizacja broniąca praw dzieci odebrała ją rodzicom, bo "była smutna". - Dziecko przeżyło traumę - uważa polski konsulat w Oslo. Uwolniona Nikola wraz z rodzicami (trzecia i czwarty od lewej), detektywem Rutkowskim (drugi od lewej) i jego zespołem. Krzysztof Rutkowski przeprowadził brawurową akcję razem ze swoja grupą uderzeniową i z rodzicami dziewczynki dziś po północy. Całość we współpracy z polskim konsulatem w Oslo. 9-letnia Nikola z detektywem Rutkowskim. Zjechała po lince z okna Nieoznakowanymi samochodami podjechali pod posesję rodziny zastępczej, gdzie umieszczono Nikolę. Sypialnia dziecka była na pierwszym piętrze. - Nikola miała telefon i była w stałym kontakcie z rodzicami. Była uprzedzona, że tej nocy dojdzie do uwolnienia jej z tego norweskiego więzienia. Czekała na podjazd rodziców i moich ludzi.

Czarna mafia

363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Pałacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzeńcy", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od społeczeństwa. No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy "opodatkować Kościół". Spróbójmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem. - 1 - Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom. - 2 - Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaj

the vaccination is not mandatory

  Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations Resolution 2361 (2021) Author(s): Parliamentary Assembly Origin : Assembly debate on 27 January 2021 (5th Sitting) (see Doc. 15212 , report of the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development, rapporteur: Ms Jennifer De Temmerman). Text adopted by the Assembly on 27 January 2021 (5th Sitting). 1. The pandemic of Covid-19, an infectious disease caused by the novel coronavirus SARS-CoV-2, brought about much suffering in 2020. By December 2020, more than 65 million cases had been recorded worldwide and more than 1.5 million lives had been lost. The disease burden of the pandemic itself, as well as the public health measures required to combat it, have devastated the global economy, laying bare pre-existing fault- lines and inequalities (including in access to healthcare), and causing unemployment, economic decline and poverty. 2. Rapid deployment worldwide of safe