Skip to main content

Jak zalozyc firme w UK

JESLI FIRMA TO TYLKO W ANGLII!

Ja wam opowiem jak sie to robi w UK i prowadzi dzialalnosc w polsce.
Zacznijmy od tego ze mozna miec obojetnie w jakim kraju UE firme i prowadzic dzialalnosc w dowolnym kraju UE , na podstawie przepisu o swobodnym przeplywie towarow i uslog. Ale po koleji co nam jest nie zbedne
1 czas potrzebne sa dwie wizyty w US
2 adres zamieszkania na terenie UK
to pierwsze mozna rozwiazac na 2 sposoby albo 2 loty do UK albo 1 wizyte czyli umowienie terminu zalatwia ktos za nas.
2 adres no tu juz jest wiekszy problem musimy miec adres zamieszkania na ktory mamy jakis rachunek badz wyciag z konta bankowego i umowe. Mozna wynajac pokuj w uk na ok 2 miesiace koszt to ok 300 F chyba ze poszukamy naprawde tani pokuj to moze i nawet 200F za 2 miesiace i tak tam ie bedziemy mieszkali,nastepnie idzemy do banku zakladamy konto i wplacamy na nie jakas tam kwote prosimy o wyslanie wyciagu z konta na nasz adres domowy.
Teraz udajemy sie juz osobiscie na umowiony termin do Us zabieramy 2 dokumety 2 Foto i prosta deklaracje calosc trwa ok 30 minut.
Jestesmy juz szczesliwymi biznesmenami od tej pory co dalej dalej mozemu sobie wyrobic NIN wtedy bedziemy oplacali tzw ZUS brytyjski a wlasciwie ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 2.1 F / Tydzien i to wszystko co musimy placic NIN placi sie kwartalnie przelewem wiec mozna ustawic z naszego konta stala platnosc co kwartal.
Podatki
No rok podatkowy w UK zaczyna sie i konczy w kwietniu
podatek do 5000F kwota wolna od podatku :-) ponad 5tys do 32tys 8% pow 32tys 23% kwoty w funtach.
Rozliczamy sie raz w roku !!!!!!!!!!!!!
Niech teraz kazdy sam sobie policzy a oszczednosci niech wplaca w fundusz obojetnie jaki.


~annaswindon, 10.12.2006 16:01

Comments

Anonymous said…
Ciekawe rzeczy, poza tym warto looknąć na stronę dezi.pl gdzie jest dużo info na ten właśnie temat.
Anonymous said…
Czyli moge sie przeniesc np. do UK i to jest calkowicie legalne?

Rozumiem, ze to dezi to firma konsultacyjna, taki posrednik, tak?

Korzystales/as?

Popular posts from this blog

Zobacz, jak posłowie Samoobrony straszą komornika ministrem Ziobro

/za gazeta.pl/

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/4,68466,,,,3333912.html%22,820,487Szantaż na komorniku nakręcił kamerą jeden z rolników. Chciał kupić kombajn, a zamiast tego zarejestrował jak posłowie udaremniają licytację.

Mówi komornik Łukasz Polimirski: - Miałem wrażenie, że przeniosłem się w czasy PRL, gdy lokalni watażkowie powoływali się na towarzyszy z Warszawy. I musiałem ustąpić.

Co widać na filmie? To majątek posła Pilarza w Czesławicach k. Poznania. Jest 3. marca 2006 r. Na filmie, którego fragment zamieszczamy obok widać jak komornik Łukasz Polimirski wchodzi do gospodarstwa Pilarza i zaczyna licytację jego maszyn. Pilarz jest winny za nasiona prywatnej firmie 1,6 mln zł (jest wyrok sądu).

Na placu pojawia się gospodarz - Józef Pilarz - i drugi poseł Samoobrony Tadeusz Dębicki. Panowie w długich płaszczach wysiadają z luksusowej srebrnej octavii. Podchodzą do komornika. Dialogi są zwięzłe.

Pilarz: - Ja tu jestem dlatego tak późno, bo wysłał mnie Ziobro, z tym pismem.

Dębic…

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" 1Tm 3:2-5 Katolicy nie powinni słuchać ludzi, którzy nie żyją jak im Bóg nakazuje

Ananasy z naszej klasy

Die 3 kriminellsten Buben des Landes Junge Serientäter 07.03.2017, 22:30 Mit 140 Straftaten, darunter 22 Raubüberfälle, vor seinem 14. Geburtstag gilt der afghanische Asylantenbub Ahmad A. derzeit als kriminellster und gefährlichster Jugendliche Oberösterreichs. Seit Sonntag sitzt  er wieder in U- Haft, weil er in Perg eine Frau bedrohte und verletzte. Er hat in Oberösterreich zwei kriminelle Vorbilder.
teilen twittern (2) Bis 26. Dezember des Vorjahres konnte der Flüchtlingsbub für seine kriminellen Taten nicht belangt werden. Nun wurde er, wie berichtet, als Mitglied einer Jugendbande, der 65 Straftaten mit 60.000 Euro Schaden vorgeworfen wird, ausgeforscht. Neben anderem hatte er mit einem 15-jährigen Rumänen im Oktober des Vorjahres in Ebelsberg eine Trafikantin mit einem Schlagring niedergeschlagen, um deren erst einen Tag alten BMW zu rauben. Da war der Bursch noch strafunmündig. Heuer saß er wegen falscher Zeugenaussage sowie eines Handyraubes jeweils 14 Tage in U-Ha…